אחת ההחלטות המשמעותיות שעל סטארטאפים לקבל הינה "מהו שוק המטרה ?". החלטות רבות ומשמעותיות לרבות קביעת מאפייני המוצר, תמחור ועוד יקבעו על בסיס שוק המטרה.

כמו בהרבה החלטות אחרות בחיינו גם סטארטאפיסטים סובלים, מדי פעם, מקיבעון מחשבתי. הוכחה לכך הינה שאשר שואלים סטארטאפיסטים "מה השוק שבו בחרתם כחלק מאסטרטגיית החדירה שלכם ?" זוכה ברוב המקרים לאותה תגובה – אמריקה !!!. השוק האמריקאי מהווה נקודת חדירה נחשקת - מאות מליוני לקוחות, הרבה כס...

November 5, 2017

מהרגע שבו החלטתם להקים סטארטאפ ואתם צפויים לדבר עליו צריכים לזכור שלומדים עליכם באופן גלוי או סמוי גורמים רבים - משקיעים, שותפים פוטנציאליים, לקוחות, מתחרים ועוד. יש להם מספר דרכים שבהם הם ינסו לאסוף עליכם מידע, רובם ישתמשו בכלים מקוונים. לאור העובדה שעדין לא ממש הגעתם לשלב מתקדם בו מישהו רושם בעצמו עליכם, כלל המידע יהיה זה שאתם תספקו. 

בפוסט זה אתאר מספר מרכיבים שנכון יהיה להכין ולהערך אליהם כך שהנראות שלכם תהיה אחידה, מסודרת,...

אז עבדתם כל כך הרבה זמן על המיזם שלכם כדי שהוא יהיה מוכן לרגע הזה בו הוא מוצג בפני המשקיע והנה זה קורה. בשלב הזה הצוות מלא תקוות וכבר מצפה לראות איך כל הזמן והמשאבים שהושקעו מקבלים את אמונו של משקיע ויחד אתם צועדים אל עבר עתיד טוב יותר (ואולי הכי חשוב - מתחילים לקבל שכר). אז מה כדאי לזכור בנקודת זמן כה חשובה זו ? 

  1. למרות שעבדתם מאוד קשה, אתם לא היחידים שהמשקיע רואה. עוד עשרות או מאות צוותים, מבטיחים יותר או פחות, יציגו...

"יש להם הר של כסף והם פשוט מחפשים על מה לזרוק אותו", אז זהו שלא !!!, זו לא ההגדרה של משקיע הון סיכון (אנג'לים, קרנות הון סיכון ואפילו קרנות של המדען הראשי). או לפחות לא משקיעים שאתם תרצו שישקיעו בכם. 

למשקיעים יש אולי הרבה כסף, או כזה שגייסו או שהם מנהלים בעבור גורמים שבחרו בהם להשקעת הכספים בתבונה. הם לא מחפשים "על מה לזרוק את הכסף", אלה לבצע השקעות שיובילו למינוף המקסימלי של הכסף. לדבר משמעויות רבות הרבה יותר מרק שורת הרווח,...


יש יגידו שהצלחה נגזרת בראש ובראשונה מהגדרה ברורה של מטרות. בהתחשב בכך ש-98% מהסטארטאפים (או יזמים שהתחילו לקדם רעיון) לא משיגים השקעה ראשונית, ניתן לומר בביטחון, ויסלחו לי היזמים, שהמטרה המרכזית כאשר מקימים סטארטאפ היא לא לשנות את העולם, אלה להשיג השקעה ולהיות באותם 2% שכן יקומו ליום חדש בו הם מקדמים את הסטארטאפ שלהם צעד אחד... נוסף.

אז למה 98% מהסטארטאפים לא מצליחים להשיג השקעה ? - בעיקר בגלל חוסר הבנה שהשקעה מקבלים ממשקיעים...

Please reload

Address

Advanced Technologies Park (ATP)

Beer-Sheva, Israel

Tel Aviv, Israel

Contact

+972-54-698-0353

  • LinkedIn
  • Facebook Social Icon
  • Blogger Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now